07 czerwca 2022 roku wycieczka IV a do przepięknego Łańcuta

Kto nigdy nie był w Łańcucie, musi koniecznie się tam wybrać. To niewielkie miasto w województwie podkarpackim słynie z zamku, który jest jedną z najwspanialszych i zarazem najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w całej Polsce. Łańcucki zamek, to przepiękne miejsce. Dawna rezydencja Lubomirskich i Potockich, elegancka i zadbana z zewnątrz, w środku zachwyca niezwykle bogatym i różnorodnym wyposażeniem.

Uczniowie IV a przekonali się sami jak kiedyś żyli najbogatsi arystokraci. Jak mieszkali? Gdzie spali, bawili się, uczyli i przyjmowali gości? Czym jeździli kiedy jeszcze nie było samochodów?

Oprócz zamku uczniowie mieli okazję podziwiać znakomitą kolekcję pojazdów konnych wraz z akcesoriami, które znajdują się w Wozowni . Byliśmy też w przepięknej Storczykarni gdzie podziwialiśmy wiele rodzajów i gatunków tych cudownych kwiatów.

Wokół zamku znajduje się park krajobrazowy gdzie wypoczęliśmy na spacerze.

Wycieczka była okazją do zintegrowania zespołu klasowego oraz zapoznania się z historią tego pięknego miejsca.

redagowała

Wiącek Bogusława