Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 -

obowiązuje od 1 września 2022r.

Wyświetl...

Dziennik Elektroniczny

Wyświelt

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego
ul. Żeromskiego 30
39-300 Mielec
Telefon: 17 787 52 03

Numery telefonów Obowiazujące w SP3

BIP Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu

Czytaj więcej

Akcja „Sprzątanie Świata”

We wrześniu klasy VA, VI A oraz VI B, pod opieką p. A. Bielawskiej – Furman, p. A. Wójtowicz oraz p. B. Czai brały udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie świata – Polska. Głównym hasłem tegorocznej edycji była parafraza słynnego powiedzenia Kartezjusza Cogito ergo sum (Myślę , więc jestem)– Myślę , więc nie śmiecę w akcji nie chodzi o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.

Sprzątanie świata- Polska jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. Stąd jesteśmy dumni, że także i nasi uczniowie brali udział w tym przedsięwzięciu- zaopatrzeni w rękawiczki jednorazowe oraz worki do segregacji śmieci sprzątali  okolice Parku Leśnego i lasku za Szkołą Podstawową nr 3 w Mielcu.

W czasie finału akcji, który odbył się wieczorem w czwartek, 30 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej, każdy uczestnik otrzymał symboliczne drzewko, którym musi się zaopiekować.

Szczegółowa relacja z przebiegu i finału akcji oraz galeria zdjęć znajduje się na stronie:

https://hej.mielec.pl/pl/719_nie-przegap/65464_sprzatali-mielec-otrzymali-drzewka-blisko-tona-odpadow-foto-.html

Red. B. Czaja

Może Ci się również spodoba

Skip to content