Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 -

obowiązuje od 1 września 2022r.

Wyświetl...

Dziennik Elektroniczny

Wyświelt

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego
ul. Żeromskiego 30
39-300 Mielec
Telefon: 17 787 52 03

Numery telefonów Obowiazujące w SP3

BIP Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu

Czytaj więcej

Akcja „Szkoła Pamięta” w świetlicy

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta 2021”. Jest to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Wychowawcy świetlicy włączyli się w tą inicjatywę. Przeprowadzili prelekcję na temat pamięci o zmarłych bohaterach. Wszystkie grupy świetlicowe odwiedziły Izbę Pamięci oraz  zapaliły znicze przed tablicami pamiątkowymi na terenie naszej szkoły. Uczniowie wykonali również piękne prace plastyczne związane z tematem pamięci o naszych przodkach.

Oprac. Angelika Borowska

Może Ci się również spodoba

Skip to content