Akcja „Szkoła Pamięta” w świetlicy

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoła Pamięta 2021”. Jest to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Wychowawcy świetlicy włączyli się w tą inicjatywę. Przeprowadzili prelekcję na temat pamięci o zmarłych bohaterach. Wszystkie grupy świetlicowe odwiedziły Izbę Pamięci oraz  zapaliły znicze przed tablicami pamiątkowymi na terenie naszej szkoły. Uczniowie wykonali również piękne prace plastyczne związane z tematem pamięci o naszych przodkach.

Oprac. Angelika Borowska

Możesz również polubić…

Skip to content