Andrzejki w świetlicy szkolnej

W naszej świetlicy dzieciaki wyruszyły w świat tradycji oraz wróżb Andrzejkowych. Wtorkowe popołudnie wypełnione zostało licznymi atrakcjami.

Dzieci zapoznały się z tradycją pochodzenia święta, a następnie wzięły udział w andrzejkowych wróżbach i zabawach. Uczniowie uczestniczyli w znanych i lubianych przepowiedniach, takich jak wędrówka bucików w stronę progu drzwi, czy też przebijanie serduszek z imionami. Losowali także karteczki z przepowiednią, dzięki której poznali swój przyszły zawód ;).

Dzieci wróżyły sobie także za pomocą lania wosku. Po wróżbach przyszedł czas na tance przeplatane różnymi konkursami. Widząc radość i uśmiechy na twarzach dzieci, możemy stwierdzić, iż bardzo przyjemnie spędziliśmy ten czas.

Oprac. Angelika Borowska, Magdalena Kopyś

Możesz również polubić…

Skip to content