Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 -

obowiązuje od 1 września 2022r.

Wyświetl...

Dziennik Elektroniczny

Wyświelt

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego
ul. Żeromskiego 30
39-300 Mielec
Telefon: 17 787 52 03

Numery telefonów Obowiazujące w SP3

BIP Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu

Czytaj więcej

Andrzejkowe wróżby woskiem polewane…

Andrzejkowe wróżby woskiem polewane,

Wróżby zawsze dobre choć niespodziewane.

Klucz wskazuje przyszłość bliską i daleką,

Spełnią się życzenia, każdy na to czeka.

W dniach 29 i 30 listopada odbyły się w świetlicy szkolnej imprezy andrzejkowe. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje związane z okresem, który według dawnych wierzeń ludowych uważany był za czas magiczny.

Były to zabawy pełne magii i świetnej zabawy. Dzieci wzięły udział w wyścigach butów, wymyślały sobie życzenia celując monetą do miski z wodą. Nie zabrakło również wróżb dotyczących przyszłości.

Dużą popularnością cieszyło się przekłuwanie serduszka z imionami swoich przyszłych wybranków, losowanie karteczek z kolorami, które przepowiadały co przyniesie przyszłość i czego należy się wystrzegać.

Podczas zabawy andrzejkowej dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach i konkursach. Z „księgi wróżb” losowały zawód jaki będą wykonywać w przyszłości oraz próbowały szczęścia na magicznym Kole Fortuny . Wróżby przeplatane były tańcami i różnymi konkursami jak np. taniec z balonikami, zabawy z chustą animacyjną.

Wszyscy świetnie się bawili i z pewnością ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci.

Opracowała Magdalena Kopyś.

.

Może Ci się również spodoba

Skip to content