Andrzejkowo – zagadkowe zabawy w świetlicy

Zgodnie z andrzejkowymi zwyczajami w dniach 29 i 30 listopada w świetlicy szkolnej zastała zorganizowana żartobliwa zabawa. W poszczególnych grupach odbyły się pogadanki, pokazy multimedialne, zajęcia plastyczne i liczne gry i zabawy. Uczniowie poznali staropolskie zwyczaje, wróżby i porzekadła. Chętni uczniowie brali udział we wróżbach znanych a także nowych przygotowanych przez siebie. Wszystkim zabawom towarzyszyła wielka ciekawość dzieci, dobry humor i miłe zaskoczenie. Wiedzieli również, że do tradycyjnych wierzeń i wróżb należy podchodzić z dystansem i traktować je jako żart.

Na koniec została zorganizowana zabawa przy muzyce dyskotekowej , był taniec z balonami, taniec na gazecie i wiele innych niespodzianek.

Red. Anna Perłowska

Możesz również polubić…

Skip to content