Apel – „Bezpieczne wakacje”

Po bardzo długim okresie związanym z koronawirusem odbył się w naszej szkole apel dla klas I- III poświęcony bezpieczeństwu w czasie wakacji.

Większość dzieci (klasy pierwsze i drugie oraz nasi goście z Ukrainy) uczestniczyli w apelu na sali gimnastycznej po raz pierwszy!

Apel przygotowały klasy 3c i 2a pod opieką pań: Aleksandry Starzec i Bogumiły Krężel.

Na spotkanie z dziećmi zaproszona została pani policjantka, która omówiła najważniejsze zasady, o których pamiętać należy w czasie wakacyjnego wypoczynku.

Następnie uczniowie z klasy 3c i 2a w wierszach i piosenkach zachęcili koleżanki i kolegów do spędzenia wakacji w taki sposób, by odpocząć, pozwiedzać, poznać nowe miejsca i nawiąza

nowe przyjaźnie, ale by jednocześnie zachować się w sposób bezpieczny i w dobrym zdrowiu wrócić do szkoły po wakacjach.

Aby utrwalić omówione zasady bezpieczeństwa w czasie wakacji wszystkie dzieci wspólnie obejrzały i przeczytały je jeszcze raz na prezentacji wyświetlonej na dużym ekranie.

A w wakacyjny nastrój wprowadził nas zespół Świetliki, który do choreografii pani Joasi Lonczak zaprezentował nam energetyczny taniec.

A więc – bezpiecznych wakacji !

Opracowała Bogumiła Krężel