Apel z okazji święta Konstytucji 3 Maja

5 maja upamiętniliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po czasie obostrzeń pandemicznych mogliśmy wspólnie przeżyć tę patriotyczną uroczystość, w której uczestniczyli także zaproszeni goście – amerykańscy żołnierze stacjonujący w Mielcu.

Po ceremonialnym wprowadzeniu pocztu sztandarowego odśpiewaliśmy hymn państwowy. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny. Oprócz pięknie zaśpiewanych piosenek ,,O mojej ojczyźnie” oraz ,,Otwórz oczy” siódmoklasiści przedstawili ważne fakty  z historii Polski. Wysłuchaliśmy recytacji wierszy Marii Konopnickiej, Heleny Duninówny, Barbary Sadowskiej-Klimkowej, Franciszka Karpińskiego oraz Adama Naruszewicza. Apel uświetnił występ szkolnego chóru, a także wzruszająca etiuda taneczna o zniewolonej Polsce w wykonaniu Liwii. Uroczystego charakteru akademii dodały tablice dekoracyjne oraz galowe stroje wykonawców wzbogacone biało-czerwonymi akcentami.

Dziękuję młodym Artystom za piękne zaprezentowanie patriotycznych utworów i treści, a paniom Edycie Czernik, Marioli Słąbie i Bogusławie Wiącek za pomoc w przygotowaniu tego ważnego apelu.

Katarzyna Winnicka

Fot. J. Tarnowska-Leyko


Możesz również polubić…

Skip to content