Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 -

obowiązuje od 1 września 2022r.

Wyświetl...

Dziennik Elektroniczny

Wyświelt

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego
ul. Żeromskiego 30
39-300 Mielec
Telefon: 17 787 52 03

Numery telefonów Obowiazujące w SP3

BIP Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu

Czytaj więcej

Apel z okazji święta Konstytucji 3 Maja

5 maja upamiętniliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po czasie obostrzeń pandemicznych mogliśmy wspólnie przeżyć tę patriotyczną uroczystość, w której uczestniczyli także zaproszeni goście – amerykańscy żołnierze stacjonujący w Mielcu.

Po ceremonialnym wprowadzeniu pocztu sztandarowego odśpiewaliśmy hymn państwowy. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny. Oprócz pięknie zaśpiewanych piosenek ,,O mojej ojczyźnie” oraz ,,Otwórz oczy” siódmoklasiści przedstawili ważne fakty  z historii Polski. Wysłuchaliśmy recytacji wierszy Marii Konopnickiej, Heleny Duninówny, Barbary Sadowskiej-Klimkowej, Franciszka Karpińskiego oraz Adama Naruszewicza. Apel uświetnił występ szkolnego chóru, a także wzruszająca etiuda taneczna o zniewolonej Polsce w wykonaniu Liwii. Uroczystego charakteru akademii dodały tablice dekoracyjne oraz galowe stroje wykonawców wzbogacone biało-czerwonymi akcentami.

Dziękuję młodym Artystom za piękne zaprezentowanie patriotycznych utworów i treści, a paniom Edycie Czernik, Marioli Słąbie i Bogusławie Wiącek za pomoc w przygotowaniu tego ważnego apelu.

Katarzyna Winnicka

Fot. J. Tarnowska-Leyko


Może Ci się również spodoba

Skip to content