Awans Do Finałów Wojewódzkich W Powiatowych Zawodach Lekkoatletycznych

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu w dniu 20 września 2023 roku odbyły się indywidualne zawody lekkiej atletyki w ramach Szkolnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

            Dziewczęta klas VII-VIII startowały w następujących konkurencjach:

  • bieg na 100m: Ćwiękała Milena, Wojtania Maja, Dudzik Lena, Mejza Klaudia
  • bieg na 300 m : Śręba Milena, Totka Karolina,  Hyjek Amelia
  • bieg na 600m : Żyła Eliza
  • skok w dal: Białek Adrianna, Hoherczak Albina
  • pchnięcie kulą : Kapustka Weronika, Kozik Kornelia

 

              Chłopcy klas VII-VIII : 

Bieg na 100m: Oliwier Chylak, Karol Piechota,Gabriel Rajca

Bieg na 300m: Jakub Wawryka, Miłosz Myjak, Dominik Magdziak, Bartosz Ortyl

Bieg na 1000m: Filip Wawryka, Nikodem Świątek, Maksymilian Kusak, Jakub Basztura, Jakub Nikodem

Skok w dal: Patryk Żelazny, Kacper Gorazd, Piotr Owsiak

 

            Niepokonana okazała się Adrianna Białek uzyskując I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w skoku w dal dziewcząt. Na wymagającym długim dystansie swoją walecznością po raz kolejny wykazała się Eliza Żyła uzyskując II miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w biegu na 600 m dziewcząt. Natomiast Weronika Kapustka swoich sił spróbowała w konkurencji technicznej uzyskując III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w pchnięciu kulą dziewcząt.

Najlepszy wynik w biegu na 1000m uzyskał uczeń naszej szkoły Filip Wawryka, który wywalczył awans na finały wojewódzkie w Stalowej Woli. Super spisali się w biegu na 300m Dominik Magdziak i Kuba Wawryka, którzy zajęli II i III miejsce. Bliski wywalczenia medalu w skoku w dal był Patryk Żelazny, któremu brakło tylko kilku centymetrów ostatecznie zajął IV miejsce.

 

            Wielkie brawa dla wszystkich naszych zawodniczek i zawodników, za wielkie zaangażowanie, wolę walki i ambicję, co często skutkowało pobiciem rekordów życiowym.

             GRATULACJE!!!

Możesz również polubić…

Skip to content