Awans do Finałów wojewódzkich – Złoto i SREBRO DZIEWCZĄT Z SP 3 W POWIATOWych zawodach lekkoatletycznych

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu w dniu 18 maja 2023 roku odbyły się zawody w ramach Szkolnych Igrzysk Dzieci –„Trójbój Lekkoatletyczny” oraz Szkolnych Igrzysk Młodzieży –  „Liga Lekkoatletyczna”. Dziewczęta klas VII-VIII startowały w czterech blokach: szybkościowym, wytrzymałościowym, skocznościowym i siłowym.  W zawodach nasze uczennice zajęły I miejsce z przewagą ponad 100 punktów nad drugim miejscem. Będą reprezentowały nasz powiat w finałach wojewódzkich.

Oto złota reprezentacja dziewcząt naszej szkoły:

Guła Adrianna – 8A

Solarska Natalia, Żybula Aleksandra – 8B

Wiśniewska Lena, Wójcik Karolina – 8C

Kiełb Emilia, Kubik Iwa – 8D

Trzpis Emilia, Trzpis Veronica, Boicetta Blanka – 8 E

Hoherczak Albina, Wojtania Maja – 7A

Żyła Eliza – 7C

Niepokonana okazała się nasza sztafeta 4x100m – Trzpis Emilia, Trzpis Veronica, Boicetta Blanka, Kiełb Emilia. Najszybsza na 300m była Emilia Trzpis, na 100m Boicetta Blanka, a na trudnym dystansie 600m Eliza Żyła. Najdalej natomiast pchnęła kulą Lena Wiśniewska, a najdłuższy skok w dal oddała Albina Hoherczak.

 

         W „Trójbój Lekkoatletyczny” każda zawodniczka startowała w trzech konkurencjach: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową oraz skok w dal. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła II miejsce na 17 zespołów startujących, a do awansu zabrakło tylko kilku punktów. Najwięcej punktów dla naszej szkoły uzyskała Kinga Cichoń.

Skład naszej walecznej drużyny:

Chrzanowska Karolina, Nikodem Wiktoria, Gołąbek Maria – 4B

Cichoń Kinga, Rusin Lena, Skóra Eliza – 4C

         Wielkie brawa dla wszystkich uczennic, które pomimo niesprzyjającej deszczowej pogody, kolejny raz pokazały wielkie zaangażowanie i wolę walki pobijając życiowe rekordy.

          GRATULACJE!!!

Możesz również polubić…

Skip to content