Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 -

obowiązuje od 1 września 2022r.

Wyświetl...

Dziennik Elektroniczny

Wyświelt

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego
ul. Żeromskiego 30
39-300 Mielec
Telefon: 17 787 52 03

Numery telefonów Obowiazujące w SP3

BIP Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu

Czytaj więcej

Barwy jesieni, barwy Ojczyzny….

Złociste kolory jesieni towarzyszyły tegorocznej XII edycji powiatowego konkursu ,,Barwy Mojej Ojczyzny’’ , a także idealnie z nim współgrały tematycznie. Konkurs odbył się 26 października w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej – współorganizatora wydarzenia. Od początku opiekę nad tym kulturalnym przedsięwzięciem sprawuje Polskie Towarzystwo Gimnastyczne ,,Sokół’’ 1893 w Mielcu, a współfinansuje Powiat Mielecki. Uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych rywalizowali w kategoriach recytacji i piosenki. 34 osoby zaprezentowały przygotowane pod kierunkiem nauczycieli utwory poetyckie i muzyczne, zachwycając jury oraz publiczność niezwykle wysokim poziomem wykonania.

Piękno ojczyzny, ale też wartości wpisane w wychowanie patriotyczne młodzieży wybrzmiewały w wielu tekstach konkursowych. Pojawiła się także niepokojąca nuta na temat dewastacji Ziemi wyśpiewana przez uczennicę SP w Chorzelowie w piosence ,,Nie wrócą ptaki do swych gniazd’’ .

Naszą szkołę reprezentował Jakub Witek- uczeń kl. VIII d, którego opiekunką była polonistka, p. Marzena Chudzik. Kuba nie zawiódł – jak zawsze- zajął I miejsce, interpretując z wielką elegancją i profesjonalizmem długi, nastrojowy tekst A. Asnyka p.t. ,, Morskie Oko’’. Po raz ostatni w tym roku szkolnym jego talent recytatorski, a także zaangażowanie w sprawy uczniowskie mogą być chlubą naszej społeczności. Wypada tylko życzyć laureatowi, przyszłemu licealiście kolejnych sukcesów na polu naukowym i artystycznym.

 

Red. M.Chudzik

Może Ci się również spodoba

Skip to content