Bizony w Kurozwękach

Klasa 1d przekonała się o tym 6 czerwca 2024r. Podziwiała ich piękno w naturalnym środowisku, ze specjalnego wozu „safari- bizon”. Szczególnie podobały się małe bizoniątka, które przyszły na świat tej wiosny.

W Kurozwękach dzieci zwiedziły okazały Pałac z pięknym dziedzińcem i krużgankami. Z zachwytem oglądały wspaniałe portrety Sołtyków i podziwiały dostojną salę balową z kryształowymi żyrandolami.  Przeszły się chłodnymi piwnicami i patrzyły z tarasu na ogród i fosę.

Miały również okazję sprawdzić swoją orientację w terenie, przechodząc labirynt bukowy. Nie było łatwo, ale wszystkim udało się odnaleźć postacie wewnątrz labiryntu i z niego wyjść.

Wycieczka była udana. Dzieci zadowolone, pełne wrażeń, szczęśliwe, że mogły spędzić ze sobą tyle czasu, wróciły do Mielca. 

Red. U. Frankiewicz

Możesz również polubić…

Skip to content