Budzimy Talenty na Wiosnę

Tradycyjnie, początek wiosny to dla uczniów naszej szkoły możliwość zaprezentowania swoich niezwykłych umiejętności. 11 kwietnia dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotkali się aby wspólnie podziwiać grupę najzdolniejszych i najodważniejszych uczniów-artystów.  

Wystąpili świetni wokaliści: Julia Wojtania z kl. VIIa, Zuzanna Misiak i Kornelia Zub z kl. IIIc, Klara Pazdro z kl. Ib, uczennice klasy IVb: Lila Łuckoś, Iga Rzeszutek i Nina Wiśniewska. 

Mogliśmy również podziwiać mistrzynie akrobatyki: Anielę Kawalec z kl. IIIa, Igę Rzeszutek oraz Alę Pietras z klasy IVb. Pięknie zaprezentował się także wirtuoz akordeonu Mikołaj Piątek z kl. Va oraz Basia Gałda z kl. IIIa, która wspaniale gra na skrzypcach. Oryginalne prace plastyczne zaprezentowali artyści: Aniela Kokoszka kl. IIb, Gabriela Stróż kl VIIc, Szymon Mrozowski kl. Vb oraz Eliza Skóra z kl. Vc. Natomiast Maciek Szewczyk z kl. Vb pokazał chwyty i rzuty w bardzo ciekawej dyscyplinie sportu jaką jest jujitsu. 

Talent aktorski zademonstrowali podczas recytacji Karol Pruś z kl. IIa oraz Julia Religa z kl. IIIc.

W naszej szkole nie brakuje również zdolnych programistów. Paweł Pazdro, mimo, że jest dopiero uczniem trzeciej klasy zaprezentował bardzo ciekawą grę komputerową, którą sam wymyślił i zaprogramował. Zgodnie z obietnicą, link do gry znajduje się poniżej.

Mogliśmy również podziwiać wielu tancerzy, którzy pokazali się w różnorodnych stylach. Gabrysia Brach, Klaudia Grzesiak i Nikola Leśniak uczennice kl. VIId , Lena Dudzik, Karolina Totka z kl. VIII c – taniec współczesny, a Beatka Serafin z kl. Va wraz z partnerem Oliwierem Wcisło oraz Klara Serafin z Kajetanem Łagowskim – taniec towarzyski. Te dwie pary
zachwyciły publiczność pięknym wykonaniem tańców cha-cha oraz jive.

W tym roku w pokazie nie zabrakło również rywalizacji, która wywołała ogromne emocje wśród publiczności. Trzech uczniów: Szymon Bogdan z kl. VIIIc, Tymoteusz Strycharz i Marek Cichoń z kl. VIb zmierzyło się ze sobą w układaniu kostki Rubika na czas. Niezaprzeczalnym, szkolnym mistrzem kostki Rubika został Tymoteusz rekordowym czasem poniżej 1 minuty. Gratulujemy!

W finale wystąpiły zaproszone absolwentki naszej szkoły, obecnie uczennice I i II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu oraz utytułowane tancerki, Oliwia Krawczyk i Milena Ungeheuer w profesjonalnym pokazie tańca współczesnego.

Organizatorzy wydarzenia: p. A. Grzelak, A. Strzępka, D. Polczak-Jaszcz, J. Lonczak oraz E. Ginter, dziękują serdecznie wszystkim uczestnikom i nauczycielom wspierającym ich niezwykle talenty, zachęcając jednocześnie do udziału w kolejnej edycji Dnia Odkrywania Talentów w przyszłym roku.

Gra na platformie „Roblox” stworzona przez Pawła Pazdro.

Możesz również polubić…

Skip to content