Budzimy Talenty na Wiosnę

Budzimy Talenty na Wiosnę

Nareszcie po przerwie spowodowanej pandemią mogliśmy w pełni cieszyć się razem z pierwszego dnia wiosny. Powróciliśmy więc do tradycji, zgodnie z którą uczniowie wybrani podczas tegorocznych eliminacji mogli zaprezentować swoje niezwykle umiejętności w czasie apelu z okazji Dnia Odkrywania Talentów. 23 marca dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły spotkali się aby wspólnie podziwiać grupę najzdolniejszych i najodważniejszych uczniów-artystów.

Wystąpili świetni wokaliści: uczennice klasy III b Weronika Maziarz, Alicja Pietras, Iga Rzeszutek oraz Igor Głodzik z klasy IV b, mistrzynie akrobatyki: Valeria Sribnyk z klasy IV b i Aleksandra Totka z klasy V c, a także wirtuoz akordeonu: Mikołaj Piątek z klasy IV a. Oryginalne prace zaprezentowali rysownik: Franciszek Misiąg oraz projektantka biżuterii: Marika Stańko, a talent aktorski ujawnił podczas recytacji Gabriel Kilian – wszyscy z klasy V c. Jednak przewagę na scenie mieli w tym roku tancerze, którzy pokazali się w zupełnie różnych stylach: Polina Levynska z klasy IV c – hip-hop, Lena Dudzik, Ksenia Skucińska, Karolina Totka i Emilka Bałon z klasy VII c – taniec współczesny, a Beatka Serafin z klasy IV a wraz z partnerem Oliwierem Wcisło ze Szkoły Podstawowej nr2 w Mielcu – taniec towarzyski: cha-cha, samba, jive, którym zachwycili publiczność.

W finale wystąpiły zaproszone absolwentki naszej szkoły, obecnie uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu i utytułowane tancerki, Julia Lonczak i Paulina Jaromi w profesjonalnym pokazie tańca współczesnego. Elektryzujący duet zaczarował widzów i sprawił, że każdy zapragnął „wyginać śmiało ciało”.

Organizatorki wydarzenia p. Ewa Ginter, Aleksandra Grzelak i Dorota Polczak-Jaszcz dziękują serdecznie wszystkim uczestnikom i nauczycielom wspierającym ich niezwykle talenty, zachęcając jednocześnie do udziału w kolejnej edycji Dnia Odkrywania Talentów.

Red. A. Grzelak
Fot. A. Strzępka

Możesz również polubić…

Skip to content