Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 -

obowiązuje od 1 września 2022r.

Wyświetl...

Dziennik Elektroniczny

Wyświelt

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego
ul. Żeromskiego 30
39-300 Mielec
Telefon: 17 787 52 03

Numery telefonów Obowiazujące w SP3

BIP Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu

Czytaj więcej

C++ na 6+

Czy napisanie programu użytkowego jest proste? Czy stworzenie aplikacji na telefon jest możliwe przez ucznia szkoły podstawowej? – oczywiście, że tak. Nasi uczniowie udowodnili to podczas trwania unikatowego, grantowego programu „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”.

-Efekty projektu CMI są nieocenione zarówno dla nauczyciela, jak i dla ucznia – mówi Andrzej Strzępka, nauczyciel informatyki – Uczniowie bardzo zaangażowali się w projekt. W sumie dwunastu uczniów miało okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu informatyki i programowania.

Uczniowie przez cały rok po lekcjach brali udział w dodatkowych zajęciach prowadzonych przez nauczyciela informatyki. Pisali proste programy użytkowe np. kalkulator czy drzewko decyzyjne. Był to pierwszy krok by udoskonalić swoje umiejętności programowanie w języku C++.

Obok zajęć praktycznych uczniowie brali udział w warsztatach on-line oraz konkursach. Uczeń Szymon Mikuła w konkursie kuratoryjnym uzyskał tytuł finalisty z informatyki.

W przyszłym roku szkolnym planowana jest kontynuacja tych zajęć, gdzie podopieczni pana Andrzeja Strzępki będą nadal programować już bardziej skomplikowane programy i aplikacje na telefon.

Zwieńczeniem tegorocznej edycji projektu i nagrodą dla uczestników była wycieczka do Centrum Nauki „Kopernik” w Warszawie.

Może Ci się również spodoba

Skip to content