Co kraj to obyczaj – ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

W trzech grupach świetlicowych nr 1, 3, 4 zostało wykonane zadanie związane z projektem Świetliczaki na tropie przysłów. ‘’Co kraj to obyczaj’’ – to przysłowie bardzo dobrze wpisało się w przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

Uczniowie poznali tradycje i zwyczaje świąteczne w Europie i na świecie. Szczególnie zaciekawiły ich obchody w Anglii, Australii, Argentynie i Hiszpanii. Na zajęciach były wyświetlane różne filmy edukacyjne i rozwiązywane quizy świąteczne. Dzieci dowiedziały się, że choć Święta Bożego Narodzenia są wszędzie obchodzone bardzo uroczyście, to jednak zupełnie inaczej. Wykonały kolorowe kartki świąteczne, którymi obdarowały dzieci z innych świetlic. Piękne i urocze Kartki z Życzeniami Świątecznymi i Noworocznymi wysłano do wszystkich świetlic szkół podstawowych na terenie miasta Mielca.

Opracowała Anna Perłowska

Możesz również polubić…

Skip to content