Coś się kończy, coś się zaczyna…Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022 pod chmurką, z epidemią w tle.

Po nietypowym roku szkolnym 2020/2021, który minął pod znakiem pandemii i zdalnego nauczania wakacje dla uczniów i nauczycieli nabrały szczególnie intensywnego smaku. Pozwoliły odbudować relacje, naładować akumulatory słońcem, wolnością i podróżami. Ale, jak wiadomo, wszystko, co dobre, szybko się kończy…

Nowy rok szkolny 2021/22 w SP3 rozpoczął się , jak rzadko, w deszczu, a co za tym idzie w sali gimnastycznej. Przygotowany przez p. Annę Rzeźnik ,debiutujący w swojej roli przewodniczący Samorządu Uczniowskiego- Sebastian Rzeźnik- oddał głos Dyrektorowi Szkoły- panu Adamowi Jastrząbowi, który powitał uczniów, rodziców i nauczycieli. Szczególnie ciepło zwrócił się do pierwszoklasistów, zapewniając ich o wyjątkowej opiece pedagogicznej i doskonałych warunkach nauczania, które zostaną im zapewnione w nowej szkole. Przypomniał zebranym o oddaniu do użytku w tym roku szkolnym świeżo wykonanego boiska sportowego gwarantującego dzieciom wygodę i bezpieczeństwo na zajęciach wychowania fizycznego.

Krótki montaż słowno- muzyczny przygotowany w ramach uroczystości przez p. Alicję Lechowicz i jej podopiecznych z klasy V wpisał się idealnie w założenia programowe ministerstwa, w których dominują obecnie : kształtowanie właściwych postaw u uczniów, ich wrażliwości, odpowiedzialności oraz empatii. Uczennica p. Joanny Lonczak wykonała etiudę taneczną według własnego pomysłu i aranżacji, a podopieczna p. E. Czernik zachwyciła wszystkich profesjonalnym wykonaniem utworu muzycznego kończącego oficjalne spotkanie w hali sportowej. Jak zawsze, doskonale przygotowani przez opiekunkę pocztu sztandarowego, panią B. Wiącek, ósmoklasiści maszerowali równo i sprawnie przed zgromadzoną publicznością.

W salach lekcyjnych uczniowie dowiedzieli się od wychowawców szczegółów dotyczących pracy w rozpoczynającym się nowym roku szkolnym 2021/22.

Oby przebiegał spokojnie, bez perturbacji epidemicznych, w atmosferze wzajemnej życzliwości i aktywnej pracy!

Opracowała Marzena Chudzik

 

Możesz również polubić…

Skip to content