„Czy czas ma skrzydła”? – zadanie nr 1 w projekcie „Świetliczaki na tropie zagadek”.

W ramach projektu „ Świetliczaki na tropie zagadek ‘’ uczniowie z naszej świetlicy z zaangażowaniem przystąpiły do realizacji zadania nr 1 „Czy czas ma skrzydła?”

W grupach pani Joanny Lonczak,  pani Anny Perłowskiej i pani Agnieszki Szumilas zostało przeprowadzonych wiele ciekawych i atrakcyjnych zajęć.

Dzieci poznały różne rodzaje zegarów oraz sposoby mierzenia czasu. Opisywały budowę zegara, wyjaśniały pojęcia sekundy, minuty, godziny oraz rozwiązywały zagadki i rebusy związane z czasem. Wiele emocji wzbudziły podane przez nauczyciela ciekawostki o tym „Jak dawniej mierzono czas’’.

Dzieci oglądały filmy edukacyjne, układały chronologicznie obrazki przedstawiające różne sposoby mierzenia czasu, odmierzały czas potrzebny na wykonanie ozdobnych szlaczków. Brały udział w zabawach muzycznych „Zegary i zegarynki‘’ oraz sprawdzały swoje możliwości w biegach na czas. Poznały również działanie zegara słonecznego i odczytywały godziny wg cienia patyka-wskazówki.

Podsumowaniem cyklu zajęć było zaprojektowanie i wykonanie pracy plastyczno-technicznej ‘’Mój kolorowy zegar’’.

Świetliczaki wspaniale poradziły sobie z zadaniem nr 1 i czekają z niecierpliwością na kolejne wyzwanie w przyszłym miesiącu.

Oprac. Anna Perłowska

Możesz również polubić…

Skip to content