Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 -

obowiązuje od 1 września 2022r.

Wyświetl...

Dziennik Elektroniczny

Wyświelt

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego
ul. Żeromskiego 30
39-300 Mielec
Telefon: 17 787 52 03

Numery telefonów Obowiazujące w SP3

BIP Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu

Czytaj więcej

Czy świetliki świecą tak samo jak żarówki? Czy istnieją świecące grzyby?      

Na te i inne pytania klasa 3a szukała odpowiedzi podczas warsztatów pt.„ Świecące w ciemności – luminescencja”,   w  Energetycznym Centrum Nauki w środę 25 maja. Uczniowie poznali pojęcie fluorescencji, bioluminescencji i dowiedziały się, jakie organizmy żywe potrafią emitować światło. Po warsztatach zwiedzali wystawę i sprawdzali jak działa kombajn górniczy, budowali obwód elektryczny, pokonywali grawitację i przepompowywali wodę z dolnego do górnego odcinka zbiornika hydroelektrowni, budowali zaporę z kolorowych klocków.

Dzieci szczęśliwe wróciły  do domu. Była to podróż, która na pewno wzbudziła w nich zainteresowanie nauką.  

Może Ci się również spodoba

Skip to content