Czytaj z sercem

Nasza szkoła wzięła  udział w III Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem” organizowanej w ramach obchodów dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

Główne cele akcji to: promocja literatury i czytelnictwa, poszerzanie wiedzy uczestników na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijanie w uczestnikach akcji wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

Odbyły się 2 spotkania autorskie. W spotkaniu z Wojciechem Widłakiem brała udział klasa 5c , zaś w spotkaniu z Pawłem Beręsewiczem wzięła udział klasa 6c. Oprócz spotkań dzieci słuchały czytania, bawiły się,  poznawały ciekawostki związane z sercem oraz malowały prace plastyczne.

E. Wacławskak

Możesz również polubić…

Skip to content