Dawid – szkolny mistrz programowania

Rozwijanie logicznego myślenia, połączone z dobrą zabawą w wirtualnym świecie – to musi być Europejski Tydzień Kodowania. Mistrzem w tej dziedzinie okazał się uczeń klasy 5b Dawid Rybka. – Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia – tłumaczy Andrzej Strzępka, nauczyciel informatyki – CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów. W ubiegłym roku. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu! W tym roku nasza szkoła również przystąpiła do tej inicjatywy organizując dla uczniów konkurs z okazji Europejskiego Tygodnia Kodowania. Każdego. Przez cały tydzień od 18-24 października na szkolnych korytarzach zawisły kartki z kodami QR, pod którymi kryły się pytania z zakresu programowania. – Każdy uczeń miał szanse wziąć udział. Liczyła się nie tylko wiedza, ale i szybkość odpowiedzi – dodaje informatyk. Ostatecznie zwycięzcą został Dawid Rybka z klasy 5b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w programowaniu.

Nauczyciele informatyki

Możesz również polubić…

Skip to content