Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja obchodziliśmy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Celem Dnia Godności jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności i pokazanie możliwości osób niepełnosprawnych intelektualnie,  a także zwrócenie uwagi na bariery (edukacyjne, komunikacyjne, prawne, kulturalne), które uniemożliwiają im prowadzenie normalnego życia.

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Mielcu do wspólnego świętowania w przestrzeni wirtualnej. W akcji wzieli udział nauczyciele współorganizujący kształcenie oraz wychowawcy klas I-III wraz z uczniami. Wykonaliśmy wspólne zdjęcia w pomarańczowych koszulkach oraz złożyliśmy życzenia, które zostały przesłane do Stowarzyszenia.

Oprac. Dorora Polczak-Jaszcz

Możesz również polubić…

Skip to content