Dzień Pluszowego Misia

Trudno sobie dzisiaj wyobrazić świat bez milutkiej maskotki misia. Najlepszy przyjaciel, który zna wszystkie dziecięce smutki, radości i tajemnice.

25 listopada świetliczaki z grupy p. Anny Staroń i p. Angeliki Borowskiej obchodziły super święto –  Dzień Pluszowego Misia. W grupie pani A. Szumilas powstały zabawne misie z ręczników, w grupie pani M. Kopyś z włóczki, uczniowie pani J. Lonczak, A. Perłowskiej i B. Witas wykonały misie w formie plastycznej, które zostały zaprezentowane na wystawach.

Dzień Pluszowego Misia zainspirował dzieci do twórczych działań, których przedmiotem były MISIE takie jak Yogi, Uszatek, Teddy, Paddington, Kubuś Puchatek i inne niedźwiadki

Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Do świetlicy każdy przyszedł ze swoim przyjacielem Misiem.

Przybyły misie małe, duże nawet bardzo duże,  a każdy był piękny i wyjątkowy. Dzieciaki poznały historię powstania pluszaków, każdy z bajkowych misiów miał dla dzieci zadanie.

Z gazet, bristolu, kolorowego papieru i ręczników oraz farb i pasteli dzieci wyczarowały swoich ulubieńców.

Były również szczere wspomnienia , zagadki , kalambury i wesołe zabawy ruchowe.

Dzieci wykazały się także sprawnością, pokonały misiowe tory przeszkód, brały udział w misiowym quizie. Na zakończenie zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoimi ulubionymi misiami.

Opracowała Anna Staroń i Anna Perłowska