Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 -

obowiązuje od 1 września 2022r.

Wyświetl...

Dziennik Elektroniczny

Wyświelt

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego
ul. Żeromskiego 30
39-300 Mielec
Telefon: 17 787 52 03

Numery telefonów Obowiazujące w SP3

BIP Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu

Czytaj więcej

Dzień popcornu w świetlicy

Dzień popcornu w świetlicy

Popcorn – mało kto go nie lubi

19 stycznia świetliczaki grupy p. Anny  Staroń obchodziły w świetlicy Światowy Dzień Popcornu. Jak wiadomo jest to jedna z najpopularniejszych przekąsek podczas seansów filmowych, zarówno tych domowych, jak i w kinach.

Dzieci poznały historię kukurydzy, dzięki której możemy objadać się tą smaczną przekąską, oczywiście w miarę zdrowego rozsądku. Dowiedziały się, że kukurydza była już znana  ponad 10 tysięcy lat temu w Meksyku. To właśnie tam spożywano jej najwięcej. Ziarna kukurydzy były wykorzystywane również do produkcji mąki, kaszy, płatków śniadaniowych. Jednak prażenie kukurydzy, a więc popcorn był jednym z pierwszych sposobów jej przyrządzania. 

Na koniec zajęć, dzieci poczuły się trochę jak w kinie,  mogły oglądać film i jeść popcorn.

Oprac. Anna Staroń

Może Ci się również spodoba

Skip to content