Cyberbezpieczni

Wychodząc z założenia, że edukacja przeciwdziałająca hejtowi i cyberprzemocy jest niezwykle ważna, klasy 5-7 naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w specjalnym wydarzeniu zorganizowanym przez naszych nauczycieli (nauczyciela informatyki – A. Strzępka oraz pedagoga szkolnego – K. Paprocki) oraz przedstawicieli mieleckiej policji – panią Brenadetta Krawczyk oraz panią Magdalena Skulimowska.

Zanim jednak udaliśmy się do kina na seans filmu „Belle”, mieliśmy możliwość wysłuchać prelekcji na temat hejtu i cyberprzemocy. Policjantki wyjaśniły nam, co to jest hejt, jakie są jego skutki i jakie są sposoby radzenia sobie z nim. Dowiedzieliśmy się także o różnych formach cyberprzemocy, takich jak nękanie w sieci, łamania prywatności czy fałszywe informacje.

Po prelekcji obejrzeliśmy seans filmu „Belle”, który porusza tematykę m.in. hejtu w internecie. Film ten ukazuje historię pięknej i utalentowanej dziewczyny, która staje się ofiarą internetowych ataków z powodu swojego wyglądu. Przedstawione zostały w nim trudne sytuacje, w jakie może wpaść osoba, która staje się celem hejtu. Pokazano także, jak trudno jest z tym walczyć oraz jak ważne jest wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół.

Dzięki temu wydarzeniu udało nam się lepiej zrozumieć, jak ważne jest dbanie o swoje zachowanie w internecie oraz jakie konsekwencje mogą wyniknąć z hejtu i cyberprzemocy. Przekonaliśmy się również, że w przypadku stania się ofiarą tych negatywnych zjawisk, warto szukać pomocy u rodziny, przyjaciół oraz w instytucjach publicznych, takich jak policja czy szkoła.

Podsumowując, wyjście do kina było nie tylko przyjemnym sposobem spędzenia czasu, ale także ważnym elementem edukacji naszych uczniów.