Edukacja Cyfrowa: Bezpieczne Korzystanie ze Świata Technologii

W dobie dynamicznego rozwoju technologii, edukacja cyfrowa staje się nieodzownym elementem kształcenia młodego pokolenia. W naszej szkole zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, jak istotne jest, aby nauka obejmowała nie tylko tradycyjne dziedziny, ale także umiejętność bezpiecznego poruszania się w świecie cyfrowym. Dlatego też z dumą informujemy, że nasz nauczyciel informatyki, pan Andrzej Strzępka, po raz drugi wziął wraz z uczniami udział w projekcie OSE Hero organizowanym przez NASK (Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa).

Celem tego innowacyjnego przedsięwzięcia jest nie tylko podnoszenie kompetencji nauczycieli w zakresie edukacji cyfrowej, ale także zaangażowanie uczniów w tworzenie materiałów edukacyjnych dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu. Nasz nauczyciel, wspólnie z uczniami, podjął się zadania stworzenia filmu prezentującego zasady bezpiecznego surfowania po sieci.

Warto podkreślić, że projekt ten nie tylko rozwija umiejętności naszych uczniów i nauczycieli, ale także przyczynia się do popularyzacji wiedzy o cyberbezpieczeństwie w społeczności szkolnej. Film, który powstał w ramach tej inicjatywy, to nie tylko cenny materiał edukacyjny, ale także dowód na zaangażowanie uczniów w tworzenie bezpiecznej przestrzeni cyfrowej.

Cieszymy się również z możliwości wykorzystania nowoczesnych urządzeń zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”. Dzięki temu możemy zapewnić naszym uczniom dostęp do najnowszych technologii i sprzętu, co wpływa pozytywnie na jakość kształcenia z zakresu edukacji cyfrowej.

Wierzymy, że inicjatywy takie jak projekt OSE Hero, prowadzony we współpracy z uczniami i wsparciem programu „Laboratoria Przyszłości”, stanowią kluczowy krok w kierunku budowania świadomej i bezpiecznej społeczności cyfrowej. Dążymy do tego, aby nasi uczniowie nie tylko posiadali umiejętności techniczne, ale także byli świadomi zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu. Edukacja cyfrowa jest dla nas priorytetem, a projekty takie jak ten stanowią doskonały sposób na osiągnięcie tego celu.

Możesz również polubić…

Skip to content