Finalistki Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lidze lekkoatletycznej

Na stadionie MOSiR w Stalowej Woli w dniu 05.06.2023r. przeprowadzono Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lidze lekkoatletycznej. Do rywalizacji przystąpiło 14 drużyn dziewcząt i 20 zespołów w kategorii chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta klas VII-VIII, które awansowały do finału jako mistrzynie powiatu mieleckiego. W zawodach uczennice SP 3 w Mielcu zajęły V miejsce w województwie z przewagą ponad 60 punktów nad VI miejscem. Waleczna reprezentacja dziewcząt naszej szkoły startowała w czterech blokach: 

szybkościowym – sztafeta 4 x 100m :Trzpis Emilia, Trzpis Veronica, Boicetta Blanka, Kiełb Emilia; bieg na 100m: Boicetta Blanka, Kiełb Emilia, Wójcik          Karolina; bieg na 300m : Totka Karolina

wytrzymałościowym: bieg na 600m: Żyła Eliza, Surowiec Weronika, Kubik Iwa

skocznościowym – skok w dal :Trzpis Veronica, Hoherczak Albina, Wojtania Maja

siłowym – pchniecie kulą: Guła Adrianna, Solarska Natalia, Wiśniewska Lena,

Była to klasyfikacja drużynowa, na którą składały się wyniki wszystkich zawodniczek jako zespołu. Nasza sztafeta 4x100m – okazała się IV w województwie. Najdłuższy skok w dal w całym finale wojewódzkim oddała Trzpis Veronica. Na trudnym dystansie 600m IV miejsce w województwie uzyskała uczennica klasy VIIc Eliza Żyła. Najdalej natomiast pchnęła kulą w naszej ekipie Lena Wiśniewska. Przy znakomitych warunkach pogodowych uzyskano wiele bardzo dobrych rezultatów, a nawet rekordów życiowych. Dziękujemy za godną reprezentację naszej szkoły. Gratulujemy!

 

Możesz również polubić…

Skip to content