Gość w klasie I A

W dniu 24 lutego 2023 r. mieliśmy przyjemność gościć w naszej klasie p. Krzysztofa Woszczaka, który jest ratownikiem medycznym. W spotkaniu uczestniczyła również klasa III B. Na początku oglądnęliśmy bardzo ciekawą prezentację na temat niebezpiecznych sytuacji i sposobów radzenia sobie z nimi. Dzieci mogły usłyszeć odpowiedzi na nurtujące je pytania. Kolejna część spotkania to pokaz udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej. Pan Krzysztof przyniósł różne fantomy. Na jednym z nich mieliśmy możliwość bieżącej  kontroli nad poprawnością wykonania resuscytacji, dzięki zestawowi diod LED, które świecą w pełni tylko wtedy, gdy czynność wykonana zostaje poprawnie. Każdy uczeń miał okazję wykonać resuscytację na dwóch fantomach. Ciekawostką również był pokaz folii termicznej (niektórzy byli w nią zawinięci).

To były super zajęcia! Przekonaliśmy się, że nawet my możemy komuś uratować życie, wiedząc jak to zrobić. Dziękujemy p. Krzysztofowi (tacie Mikołaja) za wspaniały, profesjonalny pokaz, za zaangażowanie w życie naszej klasy. Bardzo to doceniamy.

Red.: Joanna Łukasik

Możesz również polubić…

Skip to content