Gość w klasie II A

W dniu 26 kwietnia uczniowie klasy II A gościli ponownie tatę Mikołaja (w klasie pierwszej też nas odwiedził), który jest ratownikiem medycznym. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanego ratownika było przygotowanie drugoklasistów do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Podczas spotkania uczniowie omawiali bezpieczną drogę do szkoły, uczyli się jak należy sprawdzać przytomność, oddech oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i badaniem ciśnienia. Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych na fantomach wykonując podstawowe czynności ratownicze. Dzięki takiej drugiej już lekcji drugoklasiści utrwalili sobie ważne umiejętności, które w przyszłości mogą przyczynić się do uratowania życia. Panu Krzysztofowi Woszczak ponownie bardzo dziękujemy za profesjonalne szkolenie w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. To była bardzo cenna lekcja. Do zobaczenia w klasie trzeciej!

Red. Joanna Łukasik

Możesz również polubić…

Skip to content