Witamy na stronie internetowej
Szkoły Podstawowej Nr 3
im. Wojska Polskiego w Mielcu

Jesteśmy szkołą pielęgnującą tradycje, tętniącą życiem, której najwyższym dobrem jest drugi człowiek.
Naszym działaniom wspierającym wszechstronny rozwój osobowy ucznia towarzyszy pełna świadomość tego, że o fizycznym i psychicznym rozwoju człowieka rozstrzyga głównie sposób przeżycia okresu lat szkolnych, a dążenia, zainteresowania i przyzwyczajenia, które w tym okresie się krystalizują – wytyczają drogę dalszego rozwoju i życia. Doceniamy te strony kształcenia, które angażują emocje i formy postawy, inspirują wyobraźnię, aktywizują działania.
Stanowimy swoiste środowisko wychowawcze oparte na poszanowaniu i kultywowaniu tradycji szkoły, tworząc własną autentyczną wspólnotę uczniów i nauczycieli. Wykwalifikowana kadra oraz odpowiednia baza dydaktyczna sprawiają, że każdy nasz uczeń może w pełni rozwijać swoje zainteresowania.