I miejsce i awans do finałów rejonowych w Igrzyskach Dzieci w koszykówce chłopców!!!

W środę 14.12.2022 w Szkole Podstawowej w Rudzie odbyły się finały powiatowe w koszykówce chłopców. W finale wzięły udział trzy najlepsze szkoły wyłonione w półfinałach – SP 3, SP Malinie oraz SP Ruda. Po bardzo zaciętym turnieju nasi uczniowie zajęli I miejsce – co dało im awans do finałów rejonowych. W turnieju finałowym będą reprezentowali nie tylko nasze miasto, ale cały powiat mielecki. Wielkie brawa dla naszych koszykarzy za zaangażowanie w każdym meczu oraz wzorową postawę fair play na boisku. Jest to kolejny wielki sukces tych chłopców od początku roku szkolnego. Ich podejście oraz zaangażowanie na lekcjach wychowania fizycznego i zajęciach pozalekcyjnych powinno być przykładem dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Wystąpiliśmy w składzie: Kuba Wawryka, Filip Wawryka, Kacper Gorazd, Nikodem Świątek, Patryk Zacharski, Kuba Nikodem, Miłosz Myjak, Bartek Ortyl, Gabriel Rajca, Dominik Magdziak, Kuba Szrom.

W dniu 13.12.2022 zorganizowaliśmy finał Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt. W zawodach wzięły udział szkoły: SP2, SP 3, SP Malinie oraz SP Ruda. Nasze uczennice zaprezentowały waleczną postawę, wykazały się umiejętnościami koszykarskimi. Turniej był bardzo wyrównany i nie dużo brakło do trzeciego miejsca.

Wystąpiliśmy w składzie: Veronica Trzpis, Emilia Trzpis, Aleksandra Żybula, Olivia Stępień, Daria Tobota, Iwa Kubik, Aleksandra Zajdel, Natalia Solarska, Maja Król, Agata Borowska

Możesz również polubić…

Skip to content