I miejsce w powiatowym triathlonie!

W uznaniu zasług i wyjątkowego znaczenia występów polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich, w 100-lecie zdobycia pierwszego medalu olimpijskiego Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2024 Rokiem Polskich Olimpijczyków i Kazimierza Wierzyńskiego. W związku z tym, 21.05.2024 r. odbył się powiatowy Triathlon – „Laury olimpijskie i poezja” w ramach XIV Mieleckiego Festiwalu Nauki i Techniki. Projekt był skierowany do uczniów szkół podstawowych powiatu mieleckiego. Działania obejmowały rywalizację drużyn w następujących konkurencjach:

  • konkurs wiedzy i umiejętności związany z sukcesami polskich olimpijczyków,
  • recytacja dwóch utworów poetyckich związanych ze sportową rywalizacją, w tym wierszy Kazimierza Wierzyńskiego,
  • Test Coopera – 12- minutowy bieg.

Szkołę reprezentowały czteroosobowe zespoły mieszane (2+2). Oto skład naszej zwycięskiej drużyny, która rywalizowała z 11 drużynami z powiatu mieleckiego:

Nikola Błachowicz kl. VIII C,
Adrianna Białek kl. VII C,
Piotr Owsiak kl. VII C,
Miłosz Myjak kl. VII A

Klasyfikacja końcowa:

  1. SP 3 Mielec
  2. SP Przecław
  3. SP Tuszyma

Organizatorem przedsięwzięcia było Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu. Głównym celem triathlonu był wieloaspektowy rozwój uczniów poprzez łączenie wiedzy, umiejętności dotyczących olimpizmu, poezji Kazimierza Wierzyńskiego oraz propagowanie radości z aktywności fizycznej, wysiłku i zwycięstwa nad sobą.

 

Możesz również polubić…

Skip to content