I znowu sukces!

W czwartek 14 marca 2024 roku odbył się w SP1 jubileuszowy – XXV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „W kręgu poezji dziecięcej”.  Jest to forma konkursu – zabawy dla uczniów mieleckich szkół podstawowych klas I- III, która ma dostarczyć im wielu wrażeń, przeżyć i emocji. W konkursie uczniowie mogą popisać się własną interpretacją ulubionego utworu poetyckiego. W tym roku w konkursie wzięło udział wyjątkowo dużo, bo aż 34 młodych artystów – recytatorów poezji dziecięcej. Emocji było sporo, niektórym wykonawcom towarzyszyła na scenie trema, ale każdy chciał wypaść jak najlepiej przed jury konkursu i widownią składającą się z kolegów i koleżanek, licznie zgromadzonych rodziców oraz nauczycieli.

Jury w składzie: pani Marzena Czubecka, pani Anna Zawrzykraj i pani Elżbieta Witek oceniało wykonawców pod względem: doboru tekstu, interpretacji wiersza, poprawności językowej, oraz ogólnego wizerunku artystycznego dziecka.  Jurorki miały duży problem z wytypowaniem zwycięzców, bo poziom wykonawców był jak zwykle wysoki i bardzo wyrównany. Ostatecznie wybrano troje laureatów i cztery wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znalazło się aż dwoje uczniów z naszej szkoły:

Karol Pruś z klasy IIa zajął drugie miejsce, a Dominika Malczyńska z klasy IIb – wyróżnienie!

Nagrody laureatom wręczali – dyrektor SP 1 pan Marek Paprocki oraz Naczelnik Wydziału Edukacji pan Mirosław Kapinos. Wszyscy pozostali wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie.

Naszym młodym artystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na scenach!

                       

                                                   

Red. Bogumiła Krężel

Możesz również polubić…

Skip to content