Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 -

obowiązuje od 1 września 2022r.

Wyświetl...

Dziennik Elektroniczny

Wyświelt

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego
ul. Żeromskiego 30
39-300 Mielec
Telefon: 17 787 52 03

Numery telefonów Obowiazujące w SP3

BIP Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu

Czytaj więcej

„Ile jest kropek?” – kolejne zadanie w projekcie „Świetliczaki na tropie zagadek.”

W ramach projektu Świetliczaki na tropie zagadek tym razem dzieci udały się w podróż do Australii, by odkrywać australijską sztukę, a szczególnie technikę kropkowania.

Dzieci zapoznały się z kontynentem australijskim i jego pierwotnymi mieszkańcami Aborygenami. Wiele emocji wzbudziło oglądanie pamiątek przywiezionych z Australii, a szczególnie prawdziwego bumeranga.

Poznały ich kulturę, zwyczaje i wspaniałe malowidła, które malowali w jaskiniach w formie prostych znaków i kropek tworząc charakterystyczną abstrakcję.

Najwięcej radości naszym uczniom sprawiła technika kropkowania w której powstało wiele kreatywnych prac. W grupach świetlicowych pani Agnieszki Szumilas, pani Joanny Lonczak, pani Anny Perłowskiej, w rysunkach ciągi kolorowych kropek układały się w piękne wzory tworząc barwną kompozycję.

Dzieci wykazały się bogactwem kolorów natury, znaków i form wykorzystując cechy pierwotnej sztuki jaskiniowej.

Duże zainteresowanie wzbudziło ozdabianie bumerangów , które stanowiły broń myśliwską Aborygenów. Technika kropkowania bardzo przypadła świetliczakom do gustu i są stałym elementem ich rysunków.

Opracowała Anna Perłowska

Może Ci się również spodoba

Skip to content