Inwałd-miejsce pełne magii, historii i zabawy

Inwałd Park -to kompleks parków rozrywki składający się z 5 parków tematycznych, m.in. Park Miniatur, Park Średniowieczny- Warownia oraz Lunapark. Te atrakcje mogli zobaczyć dnia 10 maja 2022r. uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą Agnieszką Mysłek i opiekunem, panią Anetą Piątek.

Na początku zostało zaplanowane spotkanie z przewodnikiem, który opowiedział historię niektórych budowli wykonanych ręcznie w skali 1:25. Można było tam zobaczyć miniaturę  Muru Chińskiego, Wieży Eiffela czy placu św. Marka.  Kolejną atrakcją dla uczniów był Lunapark, gdzie młodzi wycieczkowicze ścigali się autami, mogli podziwiać panoramę miejscowości z młyńskiego koła i sprawdzić swoje nerwy w piramidzie strachu. Oczywiście nie omieszkaliśmy wstąpić do kina 5D, gdzie „zderzyliśmy się” z anakondą czy kościotrupem, spadając w ogromną przepaść.

Następnie, w pośpiechu, udaliśmy się do Warowni Średniowiecznej, gdzie przywitał nas smok ziejący ogniem i gorącą parą. Tam uczniowie wstąpili do dwóch chat: kowala i tkaczki, gdzie zobaczyli, jak z gorącego żelaza wykuwa się różne kształty oraz jak dawniej tkano szarfy i paski. Mogli się osobiście sprawdzić jako kowale czy tkacze.

Kolejnym punktem programu była gra laserowa w podziemiach Warowni. Mając na sobie specjalne kamizelki i trzymając laserowy pistolet, uczniowie zdobywali punkty, strzelając do rywali. A wszystko to w labiryncie udekorowanym barwnymi smokami i postaciami ze średniowiecza. Najlepsi okazali się: Oliwier, Maciek, Mikołaj, Dawid i Gabryś.

Na koniec, już bardzo zmęczeni, udaliśmy się na średniowieczne tratwy i ”wywrotkowe” huśtawki, by tym śmiesznym punktem zakończyć pełną wrażeń wycieczkę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

A.Mysłek

Możesz również polubić…

Skip to content