Jak przygoda to tylko w Warszawie…

W dniach  3-4 czerwca 2024r. odbyła się krajoznawcza wycieczka uczniów klas 7a,7b,7d do Warszawy. Towarzyszyły nam opiekunki: Anna Rzeźnik, Ewa Hariasz, Ewelina Kapinos, Dorota Polczak oraz Agnieszka Mysłek. Po wielogodzinnej jeździe autokarem w końcu dotarliśmy do stolicy.

Pierwszym punktem była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego mieszczącego się w dawnej elektrowni tramwajowej z początku XX wieku. Wizyta w muzeum była dla nas dużym przeżyciem. Będąc tam oddaliśmy hołd tym, którzy zginęli w obronie naszej wolności.

Niezwykle ciekawym miejscem dla uczestników wycieczki był PGE Narodowy. Było wśród nas wielu kibiców piłki nożnej i wizyta na tym stadionie była spełnieniem marzeń wielu uczniów. Naprawdę, robi wrażenie! Następnie uczniowie udali się do szatni naszej kadry narodowej, dowiedzieli się wielu ciekawostek o tym, jak wygląda przygotowanie piłkarzy do meczu, zasiedli przy ławie konferencyjnej, byli w miejscu przeznaczonym dla prasy i telewizji podczas meczów.

Po tylu emocjach, które wywołało to miejsce, przyszła pora na przejazd metrem do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie uczniowie wjechali windą na 30 piętro, by podziwiać panoramę stolicy. Pod wieczór udaliśmy się na mały spacer przez Stare Miasto z panią przewodnik, która dzieliła się z nami ciekawostkami o Warszawie. Uczniowie zobaczyli pomnik Syrenki, Adama Mickiewicza, Małego Powstańca, najsłynniejszą ulicę -Krakowskie Przedmieście, a po drodze Pałac Prezydencki. Byliśmy również obecni przy zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie udaliśmy się do Arche Hotel Poloneza na obiadokolację oraz nocleg.

Drugi dzień nie był już tak  wyczerpujący. Zaraz po pysznym śniadaniu wsiedliśmy do autokaru i ruszyliśmy do Sejmu RP, po którym oprowadzała nas Pani poseł Krystyna Skowrońska. Od Pani Wicemarszałek Moniki Wielichowskiej otrzymaliśmy Konstytucję RP z jej dedykacją i autografem. Mieliśmy przyjemność rozmawiać z Panami posłami Krzysztofem Kwiatkowskim, Robertem Biedroniem oraz najmłodszym z posłów Adrianem Witczakiem. Ostatnim punktem w tym dniu było międzynarodowe lotnisko im. F. Chopina. Kolacja w McDonald’s wszystkim smakowała….

Jesteśmy pod wrażeniem piękna naszej stolicy oraz liczby atrakcji, jakie można tu spotkać. Na pewno nikt nie zapomni pobytu w tym mieście i zechce jeszcze tam powrócić. Myślimy, że wyjazd można zdecydowanie uznać za udany. A uczniowie tych klas byli zdyscyplinowani, pełni optymizmu i humoru.

Red. : A. Mysłek

Możesz również polubić…

Skip to content