Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 -

obowiązuje od 1 września 2022r.

Wyświetl...

Dziennik Elektroniczny

Wyświelt

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego
ul. Żeromskiego 30
39-300 Mielec
Telefon: 17 787 52 03

Numery telefonów Obowiazujące w SP3

BIP Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu

Czytaj więcej

Jak przygoda, to tylko w Warszawie!

W dniach 16 i 17 września uczniowie klas VIII a i VIII f wyruszyli na podbój stolicy. Wyprawa okazała się niesamowitą przygodą.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od miejsca poświęconego wydarzeniom sierpnia i września 1944 roku, czyli od Muzeum Powstania Warszawskiego.   Ekspozycja przedstawia walkę i codzienność powstańców na tle okupacji, a muzeum wykorzystuje nowoczesne techniki audiowizualne, dzięki którym łatwiej mogliśmy wyobrazić sobie realia wojennej rzeczywistości.

Po bardzo ważnej i ciekawej lekcji historii udaliśmy się na spotkanie z nauką. Słynne Centrum Nauki Kopernik to przestrzeń do swobodnej eksploracji, obserwacji, eksperymentowania i samodzielnego konstruowania, gdzie nawet starsze osoby mogą odnaleźć w sobie dziecko. Po obejrzeniu setek eksponatów zakończyliśmy zwiedzanie w planetarium, podziwiając niezwykły pokaz „Czarne dziury – podróż w nieznane”. Wygodne fotele i aksamitny głos Piotra Fronczewskiego zabrały niejednego widza w czarną dziurę słodkich snów…

Drugi warszawski dzień przywitał nas pięknie na Placu marsz. Józefa Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Tam rozpoczęliśmy spacer Traktem Królewskim, podążając śladami wielkich Polaków: Fryderyka Chopina, Marii Skłodowskiej-Curie oraz Bolesława Prusa. Pani przewodniczka w bardzo zajmujący sposób opowiadała o odwiedzanych miejscach, a także o historii budynków, takich jak Uniwersytet Warszawski czy Pałac Prezydencki. Tak dotarliśmy do Rynku Starego Miasta z pomnikiem legendarnej warszawskiej Syrenki, Barbakanem, dzwonem na ulicy Kanonia oraz Pomnikiem Małego Powstańca.

Finał spaceru miał miejsce na rozległym Placu Zamkowym ze strzelistą Kolumną Zygmunta III Wazy, skąd udaliśmy się na zwiedzanie przepięknie zrekonstruowanego Zamku Królewskiego – dawnej siedziby polskich władców oraz miejsca uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oprócz niezwykłych apartamentów zobaczyliśmy, między innymi, płótna Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem – a wszystko to dokładnie 17 września, w 82 rocznicę zrzucenia na zamek pierwszych bomb. Na zakończenie odwiedziliśmy Łazienki Królewskie z fantastycznym Pałacem na Wyspie i zrelaksowaliśmy się nieco przed długą drogą powrotną do Mielca w magicznych ogrodach pełnych ciekawych okazów flory i fauny. To była wspaniała podróż!

Redagowały A. Grzelak i K. Winnicka

Może Ci się również spodoba

Skip to content