Jakie barwy ma Ojczyzna?

Tegorocznej XIII edycji powiatowego konkursu ,,Barwy Mojej Ojczyzny’’ towarzyszyła, jak co roku, nutka nostalgii i refleksji. Konkurs odbył się 25 października w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej – współorganizatora wydarzenia. Od początku opiekę nad tym kulturalnym przedsięwzięciem sprawuje Polskie Towarzystwo Gimnastyczne ,,Sokół’’ 1893 w  Mielcu, a współfinansuje Powiat Mielecki. Uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych rywalizowali w dwóch kategoriach: recytacji i piosenki. W tym roku zaprezentowały się aż 62 osoby, co świadczy o rosnącej popularności  konkursu.

Piękno ojczyzny, ale też wartości wpisane w wychowanie patriotyczne młodzieży wybrzmiewały w wielu tekstach. Zabrakło może tylko uśmiechu i radośniejszych akcentów, co podkreśliła w podsumowaniu konkursu Elżbieta Witek ­- przewodnicząca komisji.  

Naszą szkołę reprezentowały cztery osoby: Jakub Piechota  (opieka – p. M. Chudzik), Patryk Skowron – uczeń p. J.Tarnowskiej-Leyko, Nikola Żmuda – uczennica p. A. Mysłek oraz przygotowana przez p. E. Czernik Julia Wojtania , która wystąpiła w kategorii śpiew, zdobywając zaszczytne II miejsce. Spośród naszych reprezentantów wyróżnienie otrzymała Nikola Żmuda. Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników, którzy profesjonalnie podeszli do tego wyzwania!

Red. M. Chudzik

Możesz również polubić…

Skip to content