#jestnaswiecej czyli stop hejtowi

Internet, a zwłaszcza sieci społecznościowe, umożliwiły większą interakcję między ludźmi z różnych części świata. W końcu każdy ma do dyspozycji wiele platform komunikacyjnych, takich jak Facebook, Instagram, Twitter i komunikatory internetowe, takie jak WhatsApp, które nawet pozwalają nawiązać nowe znajomości. Aplikacje te są jednak stale wykorzystywane do propagowania przemocy i mowy nienawiści, która na ogół odbywa się anonimowo. Co sprawia, że hejterzy zachowują się tak agresywnie w wirtualnym świecie? Czy zachowują się tak samo w życiu offline?

W prawdziwym życiu, z dala od ekranów komputerów i smartfonów, ludzie starają się jawnie nie wyrażać uprzedzeń i agresywnych opinii, głównie z obawy przed konsekwencjami. Natomiast w wirtualnym świecie te nienawistne zachowania są niemal uwalniane bez kontroli. Zwłaszcza portale społecznościowe ułatwiały wylewanie negatywnych komentarzy, bo można praktykować to w dowolnym momencie, a agresor ma fałszywe poczucie bezkarności.

Dlatego dzisiaj przeciwstawimy się hejtowi i weźmiemy udział w akcji #jestnaswiecej. Wyrazem naszej solidarności niech będzie pomarańczowa sznurówka, noś ją jak chcesz nie tylko dzisiaj, ale niech stanie się Twoją ozdobą na co dzień i przykładem na to, że i Ty przeciwny jesteś hejtowi w sieci. Inicjatorami akcji w naszej szkole byli pan Kacper Paprocki – pedagog szkolny oraz Andrzej Strzępka – nauczyciel informatyki.

J. Tarnowska – Leyko

Fot: A. Strzępka

Możesz również polubić…

Skip to content