Już znamy Kraków!

W ramach inicjatywy zwiedzania Polski przez dzieci z Ukrainy dnia 15 maja 2023 r. dzieci z Ukrainy uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Wojska Polskiego w Mielcu uczestniczyły w Wycieczce do Krakowa. Już przed wyjazdem mieliśmy nadzieję na udany wypad. Nie zawiedliśmy się. Na miejsce zajechaliśmy około 10.00. Na parkingu w Krakowie czekała już na nas Pani Przewodnik, z którą ruszyliśmy w kierunku Wawelu. Przeszliśmy Aleją Gwiazd. Poznaliśmy nazwiska wybitnych polskich twórców kultury i odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego, który przywitał nas ziejąc ogniem. Następnie wdrapaliśmy się na Wzgórze Wawelskie. Zapoznaliśmy się z makietą prezentującą Wawel i  udaliśmy się na  dziedziniec Zamku Królewskiego na Wawelu, gdzie poznaliśmy część polskiej historii.

Dalsza część naszej wycieczki to spacer Trasą Królewską w kierunku Rynku Głównego.

Historia tej trasy sięga swymi początkami czasów starożytnych, kiedy przez teren Małopolski prowadził szlak handlowy. Drogę tę przemierzali kupcy wędrując z południa na północ wyznaczając tzw. „szlak bursztynowy” prowadzący przez prastarą siedzibę króla „Kraka”. Rynek Główny zaczęliśmy zwiedzać od wizyty w Sukiennicach. Potem poszliśmy do Kościoła Mariackiego i wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej. Odpoczywając dzieliliśmy się wrażeniami z minionego dnia i karmiliśmy krakowskie gołębie.

Wyjechaliśmy z Krakowa około godziny 15, a w Mielcu byliśmy około 17.

Na parkingu przy Parku Leśnym czekali rodzice, którzy odebrali swoje dzieci zmęczone, ale szczęśliwe.

Możesz również polubić…

Skip to content