Klasa 4B na tropie zabytków i uroków Kazimierza Dolnego

Maj i czerwiec to miesiące niezwykle sprzyjające wyjazdom naszych uczniów na szkolne wycieczki. Klasa 4B wybrała Kazimierz Dolny, położony nad Wisłą, jako cel klasowego wyjazdu. Ta perełka Lubelszczyzny słynie ze wspaniałych zabytków, pięknych lessowych wąwozów i malowniczych widoków.

Zwiedzanie tego uroczego miasteczka rozpoczęliśmy wspólnym spacerem po Wąwozie Korzeniowy Dół, który bardzo nas zachwycił. Nazwa wąwozu nawiązuje do wijących się ze ścian jaru korzeni, które tworzą fascynujący obraz. Zwiedziliśmy również Zamek, Kościół Farny oraz starówkę. Następnie wyruszyliśmy na wzgórze Trzech Krzyży oraz odbyliśmy spacer wzdłuż Bulwaru Nadwiślańskiego. Spróbowaliśmy także przepysznego drożdżowego koguta, który jest symbolem Kazimierza.

Wycieczka okazała się doskonałą odskocznią od codzienności i ciągłej nauki. Zwiedzanie i spacery umożliwiły poszerzenie wiedzy z historii, ale także dostarczyły nam aktywności fizycznej. Ten wspólny dzień podczas klasowej wycieczki był wspaniały i udany.

Red. Agnieszka Lamot-Kulawiec

Możesz również polubić…

Skip to content