Konferencja metodyczna nauczycieli wychowania fizycznego z powiatu mieleckiego

W dniu 12 marca 2024 w naszej szkole odbyła się konferencja poświęcona realizacji zmian w podstawie programowej, dotyczącej wprowadzenia obowiązkowych testów sprawności fizycznej i ewidencjonowanie ich na portalu „Sportowe talenty”. Organizatorem wydarzenia była Bogumiła Dziekan-Gąbka – doradca metodyczny z wychowania fizycznego w  CKPiDN w  Mielcu.

Główne treści przedstawione podczas konferencji to:

  1. Sposób przeprowadzania testów w klasie szkolnej: realizacja, pomiar i zapis – nauczyciele wychowania fizycznego i uczniowie SP nr 3 w Mielcu.
  2. Prezentacja platformy i wprowadzenie testów na portalu „Sportowe talenty” – dr hab. Hubert Makaruk – dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Zdrowia, AWF w  Warszawie, filia AWF w Białej Podlasce, koordynator zespołu ds. fundamentalnych umiejętności ruchowych.
  3. Prezentacja „Testu Fundamentalnych Umiejętności Ruchowych” – znaczenie kompetencji ruchowej i fundamentalnych umiejętności ruchowych dla zdrowego stylu życia – dr hab. Hubert Makaruk.
  4. Podsumowanie oraz kierowana dyskusja – Bogumiła Dziekan-Gąbka.

W szkoleniu brało udział ponad 40 nauczycieli wychowania fizycznego z całego powiatu. Wzajemna wymiana doświadczeń pozwala doskonalić efektywność pracy nauczyciela.

Możesz również polubić…

Skip to content