Konkurs ,,Hotel dla owadów”

20 maja 2024 r. podsumowaliśmy szkolny konkurs „Hotel dla owadów”. Do konkursu przystąpiło 39 uczniów. Ich zadaniem było zbudować hotel dla owadów zapylających rośliny. Uczestnicy konkursu poradzili sobie świetnie, zaprojektowali i zbudowali domki dla owadów i zapoznali się z wymogami ich mieszkańców. Wszystkie prace spełniały wymogi małych lokatorów a ich autorzy wykazali się niezwykłą pomysłowością.

Pierwsze miejsca otrzymali: Milena Burek, Lena Błachowicz i Beata Serafin.

Drugie miejsca otrzymali: Igor Wołoszczak, Szymon Trubus, Szymon Tęczar, Miron Kamiński, Lena Magda, Gabriel Kilian, Tobiasz Żyła, Jakub i Piotr Szrom, Ksawier Kulig i Antoni Mucha.

Trzecie miejsca otrzymali: Amelia Kazimierczak, Maciej Obłudek, Wojciech Magda i Antoni Kaleta.

Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Czuchra, Aleksandra Bogdan, Emilia Kłak, Maja Misiak i Jakub Surman.

Różnorodność pomysłów i rozwiązań na wykonanie pracy konkursowej jest dowodem na to, że każdy może stworzyć domek dla owadów, przyczyniając się w ten sposób do ratowania różnorodnych gatunków zapylaczy i innych pożytecznych owadów. Uświadomienie tego w społeczeństwie było jednym z celów naszego przedsięwzięcia.

Hotele dla owadów zostaną zamontowane w przyszkolnym ogrodzie, który powstał w ramach projektu „Szkoły Doliny Lotniczej działają dla klimatu” i w wielu innych miejscach naszego miasta.

Dbając o zapylacze, dbamy o przyszłość naszej planety! 

Koordynatorem konkursu była pani Alicja Wójtowicz.

Możesz również polubić…

Skip to content