Konkurs na palmę wielkanocną rozstrzygnięty

Palma wielkanocna nawiązuje do tradycji i religii. To liśćmi palmowymi tłum witał Jezusa wjeżdżającego do Jerozolimy. W Polsce palmę wykonuje się najczęściej z gałązek wierzbowych (bazi) oraz tych, które są zielone wczesną wiosną (np. bukszpanu) oraz innych dodatków. W Wielką Sobotę palmy są palone, a popiół z nich jest używany w następnym roku, kiedy w środę popielcową ksiądz znaczy wiernym głowy popiołem.

Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością w tej dziedzinie i wzięli udział w konkursie pt. „Moja najpiękniejsza palma wielkanocna”, a także  pokazali nam z jakimi palmami udadzą się w Niedzielę Palmową do swoich kościołów.

A oto zwycięzcy konkursu:

1 miejsce Mikołaj Urbaś klasa 1a

2 miejsce Agnieszka Węgrzyniak klasa 1d

3 miejsce Karolina Malicka klasa 6a

1 wyróżnienie Julia Religa klasa 1c

2 wyróżnienie Zuzanna Wyzga klasa 1c

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 🙂

Możesz również polubić…

Skip to content