Kreatywne wycieczki IVc

Pod koniec roku szkolnego uczniowie klasy 4C wraz z opiekunami postanowili wyruszyć na ciekawe i kreatywne wycieczki. Celem tych wypraw było odkrywanie i lepsze poznawanie otaczającego nas świata, jak również rozwijanie pasji i zainteresowań. Idealnym miejscem dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i doświadczyć nauki w najbardziej interaktywny sposób jest Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz”.

Jest to niezaprzeczalnie miejsce dla tych uczniów, którzy chcą poszerzać wiedzę z zakresu nauk ścisłych. Niezwykłym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, gdzie uczniowie mogli pracować w dwóch grupach . Jedni próbowali swoich sił w programowaniu robota, natomiast inni eksperymentowali i odkrywali tajnki biologii, uczestnicząc w warsztatach z tego właśnie przedmiotu. Uczniów zachwyciły również liczne, interaktywne wystawy powiązane z człowiekiem , otaczającą go przyrodą oraz cywilizacją. Ponadto tematyka wystaw w PCN skupia się na specjalizacjach naszego regionu: lotnictwie, informatyce, telekomunikacji oraz kosmonautyce, dlatego każdy mógł wybrać coś, co odpowiada jego zainteresowaniom.

Inna, krótsza wyprawa, wzbogaciła uczniów klasy 4C w bardziej „przyziemne” ale również praktyczne umiejętności. W pobliskiej restauracji , pod okiem utalentowanego szefa kuchni rozwijaliśmy umiejętności kulinarne, nauczyliśmy się jak fachowo i samodzielnie przygotować prawdziwą pizzę. Ta wiedza i praktyczne umiejętności z pewnością przydadzą się na wakacjach.

Oprac. Alicja Stachura-Malczyńska

Możesz również polubić…

Skip to content