Mega lekcje

W dniu 24.02.2023 r. w auli Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się prezentacja innowacji pedagogicznej – całkowicie innych i nowatorskich lekcji nazwanych „Mega lekcjami”, których autorem i pomysłodawcą jest Mieczysław Wilk.

Dwie zaprezentowane lekcje, prowadzone z grupą uczniów klasy 2LS kształcących się w zawodzie technik mechanik lotniczy, miały charakter powtórzenia oraz utrwalenia wiadomości i umiejętności z zakresu statyki i zginania. Były to:

„Mega lekcja 1” oparta na słynnym twierdzeniu Archimedesa: Dajcie mi punkt podparcia i dźwignię a poruszę Ziemię, „Mega lekcja 2” – oparta na  bajce O siedmiu braciach.

Lekcje te mieli możliwość oglądać uczniowie z klas VIII z naszej szkoły będący pod opieką pani Alicji Wójtowicz.