Mielec w PRL. Ludzie, miejsca, wydarzenia…niezwykła podróż w czasie

Uczniowie klasy 4c wraz z opiekunami udali się do Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich ‘’ w Mielcu. Celem tej wizyty była nowa, czasowa wystawa zatytułowana „Mielec w PRL. Ludzie, miejsca, wydarzenia”.

Ekspozycja została podzielona na kilka tematycznych kącików i skierowana do odbiorców w każdym wieku. Na wystawie nie brakło też przestrzeni poświęconej najmłodszym odbiorcom – kącika malucha z zabawkami z czasów PRL, oraz typowego pokoju nastolatka z tamtych czasów. Jednak najwięcej emocji wzbudził kącik sportowy zatytułowany Stal Mielec, z różnego rodzaju sprzętem sportowym jaki pamiętają nasi rodzice i dziadkowie.

Ponadto uczniowie mieli możliwość oglądnięcia bajki „Rumcajs”, a podsumowaniem były kreatywne warsztaty, gdzie dzieci mogły przetestować zdobytą wiedzę i uzewnętrznić swoją duszę artystyczną. Ta wielowątkowa i wzbudzająca dużo emocji wystawa z czasów PRL była dla nas bardzo pouczającą i pełną refleksji podróżą w czasie.

Oprac. Alicja Stachura-Malczyńska

Możesz również polubić…

Skip to content