Plan lekcji na rok szkolny 2022/2023 -

obowiązuje od 1 września 2022r.

Wyświetl...

Dziennik Elektroniczny

Wyświelt

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Wojska Polskiego
ul. Żeromskiego 30
39-300 Mielec
Telefon: 17 787 52 03

Numery telefonów Obowiazujące w SP3

BIP Biuletyn Informacji Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Mielcu

Czytaj więcej

Mistrzynie kaligrafii

Z radością informujemy, że uczennice klasy VIc Ksenia Skucińska i Lena Dudzik zdobyły wyróżnienie w finale V Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego im. Janusza Korzeniowskiego, który odbył się 7 maja w Warszawie. Maria Kołc z kl. VIc uzyskała tytuł finalistki konkursu.

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki i jest wpisany na listę konkursów punktowanych przy rekrutacji do szkoły średniej. Jego organizatorami są: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m.st Warszawy, Warszawski Dom Kaligrafii oraz Academy International Wawer.

Rywalizacja przebiegała w trzech etapach: szkolnym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Wzięło w niej udział ponad 2500 uczniów z 16 województw. Sukces uczennic jest tym większy, że w kategorii klas IV-VI do ścisłego finału zakwalifikowały się tylko 33 osoby z całej Polski. Podczas pobytu w Warszawie dziewczęta wzięły udział w warsztatach w ramach festiwalu „Umagicznienie”, który był związany z konkursem i twórczością J.R.R. Tolkiena. Uczennice do konkursu przygotowywały się pod opieką nauczycielki języka polskiego Joanny Dul-Wolanin.

Może Ci się również spodoba

Skip to content