Mobilne Laboratorium Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy

W Hali Sportowo-Widowiskowej w Mielcu zainaugurowano wystawę edukacyjną „Mobilne Laboratorium TPU”, która jest owocem współpracy polsko-ukraińskiej. Wystawa jest częścią szerszego programu Małej Akademii Nauk autoryzowanej przez Ministerstwo Edukacji Ukrainy i realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy. Projekt ten ma na celu wspieranie edukacyjnego rozwoju dzieci i młodzieży zarówno polskiej jak i ukraińskiej. Otwarcie wystawy miało miejsce 11 kwietnia 2024r. W uroczystościach wzięła udział młodzież ukraińska uczęszczająca do Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu. Uczennice klas piątych zaprezentowały, w krótkiej prezentacji, artystyczne wspomnienie Ukrainy. Ania Savenko przybliżyła poetycki obraz Ukrainy prezentując wiersz Tarasa Szewczenki. Waleria Sribnyk zaśpiewała piękną i pełną radości piosenkę „Wiesonoczka” natomiast słowo wiążące zaprezentowała Polina Levynska. Kraj ojców i dziadków jest ciągle żywy we wspomnieniach dzieci, które musiały uciekać z rodzinnego kraju przed wojną, dlatego takie spotkania budzą wiele emocji i pozwalają zapomnieć o złych chwilach.

Możesz również polubić…

Skip to content