Nasze bezpieczeństwo to też spokój i porządek w mieście

Czy Straż Miejska i Policja to jest to samo? Za co strażnicy karzą mandatami? Jak dbają o nasze bezpieczeństwo? To tylko niektóre pytania uczniów klas drugich i trzecich SP3, na które odpowiadali strażnicy miejscy p. Tomasz Czaja oraz Wiesław Barszcz. W obrazowy i ciekawy sposób panowie zaprezentowali, w jaki sposób czuwają nad mieszkańcami Mielca, w jakich sytuacjach używają narzędzi np. w celu przymusu bezpośredniego (tonfy, kajdanek, paralizatora), jak najszybciej uratować życie człowieka. Nie pominięto ważnych kwestii dotyczących zwierząt, zarówno dbania o czystość chodników, jak też reagowania na zwierzęta dziko żyjące na obrzeżach miasta.

Bardzo ważne spotkanie było praktyczną nauką dbania o spokój i bezpieczeństwo małych obywateli Mielca. Dziękujemy odważnym demonstratorom! Na zakończenie zaproszeni goście obdarowali wszystkich opaską odblaskową oraz przypominając numer alarmowy 112 oraz 986 zachęcili do współpracy – dbajmy o siebie, bądźmy bezpieczni!

red. Lidia Tylutki

Możesz również polubić…

Skip to content